Skip to content
RUKOMETAŠI GORAŽDA U NEIZVJESNOJ ZAVRŠNICI OSVOJILI BOD PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba
četvrtak, 14 Novembar 2013 10:41

Nakon poraza u Gračanici rukometaši Goražda u Gradskoj dvorani ''Mirsad Hurić '' sinoć su remizirali sa Bosnom iz Sarajeva.

Na početku utakmice Goraždani su uspjeli napraviti prednost što su i održali do kraja prvog poluvremena (15:14). U drugom djelu utakmice ''studenti'' su zaigrali nešto bolje, te su ostvrili prednost, ali tri sekunde prije kraja Goraždani su postigli pogodak za konačnih 28:28.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bili su Delić sa 10, te Merkez i Osmanković sa po četiri pogotka, dok su kod Bosne najefikasniji bili Delić sa sedam, te Memić, Vranac i Perić sa po četiri gola.

Predstavnici MRK Goražde sinoć su dodjelili zahvalnice za nesebičnu pomoć klubu u takmičarskoj sezoni 2012/2013., a zahvalnica je dodjeljena i Općini Goražde koja podržava MRK Goražde kao i druge sportske klubove iz našeg grada.

MRK Goražde – RK Bosna Sarajevo 28:28 (15:14)

Dvorana Mirsad Hurić. Gledalaca oko 1.500. Sudije: Jović i Arnautović (Tuzla). Delegat: Raić (Mostar). Isključenja: Goražde 14 minuta, Bosna 12 minuta. Sedmerci: Goražde 4(3), Bosna 5(5).

MRK Goražde: Merkez 4, Osmanković 4, Marić 2, Fazlić 2, Krakonja, Jamak 1, Grujić 2, Šehović, Pušilo, Delić 10, Šundo, Fidahić 3, Džananović, Žiga, Peruničić, Pleh. Trener: Nermin Djana.

RK Bosna: Fejzović, Burnazović, Memić 4, Korjenić, Delić 7, Halilković 1, Efendić 15 odbrana, Perić 4, Alibegović, Vranac 4, Bračković 2, Zulfić 3, Građan, Dedajić 3, Bečić, Zahirović. Trener: Zuhdija Korkarić.