Skip to content
FUDBALERI GORAŽDA I DALJE NEPOBJEDIVI NA DOMAĆEM TERENU PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba
Nedjelja, 14 Septembar 2014 20:38

Derbi susret šestog kola Prve lige Federacije BiH na Gradskom stadionu u Goraždu odigrali su Goražde i Mladost Doboj Kakanj, a nakon teške utakmice na kraju su fudbaleri Goražda slavili pobjedu rezultatom 1:0

Goraždani su dobro otvorili susret. Dominirali su sredinom terena, a u 15. minuti su imali veliku šansu da dođu do vodstva. Dosuđen je kazneni udarac nakon što je u šesnestercu Mladosti srušen Salihović, ali je Adžem bio neprecizan.

Ipak, dominacija Goražda isplatila se u 32. minuti. Mrežu Mladosti na asistenciju Ramovića zatresao je Muris Pirić za vodstvo od 1:0.

Ovim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku se igralo mnogo mirnije. Fudbaleri Goražda mirno su priveli susret kraju, te su slavili minimalnu pobjedu, koja ih ostavlja na vrh tabele.

GORAŽDE – MLADOST DK 1:0

Gradski stadion u Goraždu. Gledalaca: 1 000. Sudija: Zlatko Budimlić (Bihać) 7.  Strijelac: Pirić (32). Žuti kartoni: Čakar, Džebo, Pirić (Goražde), Alagić (Mladost). Igrač utakmice: Muris Pirić (Goražde) 7.

GORAŽDE: Nikolić 7, Sarvan 6,5, Jogunčić 6,5, Adžem 6,5, Konjhodžić 7 (56. Ferhatović), Drljević 7, Pirić 7 (90. Radović), Ramović 7 (90. Pliska), Džebo 6,5, Salihović 6,5, Čakar 6,5.

Trener: Nihad Nalbantić

MLADOST DK: Čelebić 6,5, Hrvat 6,5 (87. Gačan), Hasanović 6, Musić 6, Prutina 6, Huseinspahić 6, Dilaver 6, Šišić 6, Bajramović 6, Alagić 6, Hrelja 6 (70. Karzić).

Trener: Nijaz Kapo