Skip to content
NOVA POBJEDA FUDBALERA GORAŽDA ZA OSTANAK NA VRHU TABELE PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba
Utorak, 07 Oktobar 2014 07:22

Proteklog vikenda u okviru Prve lige FBiH odigrane su utakmice 9. kola a fudbaleri Goražda gostovali su u Orašju, gdje su nadigrali istoimenu ekipu, te ostvarili vrijednu pobjedu rezultatom 0:2

Fudbaleri Goražda su dobro otvorili meč i nakon osam minute su došli do vodstva. Mrežu domaćeg golmana Mandušića pogodio je Samir Čakar za prednost Goražda od 1:0. Imali su goraždani još nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu, ali se do kraja poluvremena rezultat nije mijenjao i na odmor se otišlo minimalnim vodstvom.

Goražde je i u nastavku bilo bolje. Već na otvaranju drugog poluvremena su preko Sinana Ramovića došli do drugog gola s kojim su dovršili posao u ovom meču. Do kraja susreta je bilo još nekoliko dobrih prilika, ali je utakmica završena pobjedom Goražda od 0:2.

HNK Orašje – FK Goražde 0:2 ( 0:1)

Orašje. Stadion: Goal. Gledalaca: 80. Sudija: Danijel Bojo (Kiseljak) 6,5. Strijelci: 0:1 – Čakar (8); 0:2 – Ramović (48). Žuti kartoni: Radovanović, Poturović, Kobaš (Orašje); Radović, Pirić, Sarvan (Goražde). Igrač utakmice: Sinan Ramović (Goražde) 7,5.

Orašje: Mandušić 5, Lugavić 5, Kobaš 5,5, Marić 5 (54. Osmanović 5), Rajović 5,5, Breškić 5,5, Radovanović 5, Simonović 5, Poturović 5, Hubana 5 (82. Marković -), Protrka 5 (54. Kovačević 5). Trener: Marko Lukač.

Goražde: Nikolić 6,5, Sarvan 6,5, Jogunčić 7, Adžem 6,5, Konjhodžić 7, Drljević 6,5 (82. Salihović -), Pirić 7 (69. Pliska 6,5), Hodžić 6,5, Ramović 7,5, Radović 7 (56. Vladavić 6,5), Čakar 7. Trener:Nihad Nalbantić.