Skip to content
POBJEDOM U SREBERENIKU GORAŽDANI ZADRŽALI VRH TABELE PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba
Ponedjeljak, 16 Mart 2015 13:04

U okviru 16. kola Prve lige Federacije BiH fudbaleri Goražda savladali su na gostovanju ekipu Gradine rezultatom 0:2, te su tako zadržali vodeću poziciju na tabeli.

Na samom početku utakmice, već u sedmoj minuti, prekrasnim pogotkom Vladavića Goražde je imalo prednost od 0:1, da bi nakon toga, za samo osam miniuta, stiglo do drugog pogotka koji je u 15. minuti postigao Samir Čakar.

Nakon drugogo pogotka i sigurnog vodstva od 0:2, fudbaleri Goražda su umirili utakmicu i čuvali stečenu prednost bez većih problema do kraja utakmice.

Pobjedom u Srebreniku Goraždani au zadržali vrh tabele, te tako nastavili borbu za ulazak u Premijer ligu što je i najavljivano od strane vodstva Kluba u proteklom periodu. U narednom kolu Goražde na svom terenu dočekuje ekipu Branitelja.

Srebrenik. Gradski stadion. Gledalaca: 400. Sudija: Ermin Sivac (Zenica) 6. Strijelci: 0:1 – Vladavić (7), 0:2 – Čakar (15). Žuti kartoni: Andrić, Jahić (Gradina), Mahović (Goražde). Igrač utakmice: Armin Mahović (Goražde) 7,5.

FK Gradina: Zukić 5,5, Salihbašić 5,5, Aletić 5 (46. Benac 5), Turbić 5 (62. Selimović 5), Šehrić 5, Hodžić 5,5, Jahić 5, Udovičić 5 (46. Malkić 5,5), Ibrić 5, Mitrović 5,5, Andrić 5. Trener: Samir adanalić.

FK Goražde: Nikolić 6,5, Sarvan 6, Jogunčić 7, Fejzić 6,5, Konjhodžić 6, Mahović 7,5 (77. Ramić -), Drljević 6, Redžepi 7 (57. Ramović 6), Vladavić 7, Radović 6,5, Čakar 7 (87. Ferhatović -). Trener: Nihad Nalbantić.