Skip to content
OPĆINA KEĆIOREN FINANSIRA PROJEKAT UREĐENJA TRGA U GORAŽDU PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba   
Ponedjeljak, 07 August 2017 13:45

Zvanična delegacija općine Kećioren (Ankar )  iz Turske jučer je doputovala u naš grad kako bi prisustvovala sadržajima šestog festivalskog dana, te ceremoniji svečanog  zatvaranja. Osim Festivala povod njihovog dolaska jeste i novi projekat koji ova Općina planira realizovati u našem Gradu, a riječ je o projektu uređenja Trga. Tim povodom danas su zvaničnici Grada Goražda i delegacije iz Turske posjetili Trg u Goraždu, gdje su zajedno sa inžinjerima razgovarali o ovom projektu. Nakon toga je sastanak nastavljen u prostorijama Gradske uprave .

Tim povodom Gradonačelnik Goražda dr.sci. Muhamed Ramović u izjavi za medije je kazao: '' Zatvarajući sinošnji Festival prijateljstva dali smo tu  čast našem gostu iz Ankare pomoćniku načelnika općine Kećioren Mustafi Aaracu počasnom građaninu grada Goražda i jako smo stretni da je baš on sinoć zatvorio Festival. On je ovdje došao sa inžinjerima da konačno  uzme i poslednje detalje vezano za projekat uređenja ovog Trga, da razgovaraju sa našim inžinjerima da vidimo tu ideju kako bi taj Trg izgledao. Oni se već sutra vraćaju nazad za Ankaru, prave idejni projekat koji će nam  ponuditi i naravno daćemo šansu svim našim građanima i Općinskom vijeću  da zvanično donesemo odluku. Oni su većinu sredstava obezbjedili i računaju da će ovaj projekat  koštati negdje oko milion maraka.I mi smo pristali sa zadovoljstvom učestvovati sa 100 hiljada eura odnosno 200 hiljada KM da bi sve te sadržaje koje želimo uklopili. Ono što znamo na početku  jeste da će biti jedan ovdje park da će biti novih zasada i da će biti glavna sahat kula i jedna fontana. Tako da će to biti popločano jednim finim kamenom, tako da će sigurno biti veoma lijep Trg i komplet ovaj dio grada. Ja se nadam da ćemo do naredne godine imati u potpunosti završen projekat, uporedo sa tim radimo pješački most, imamo još nekih projekata,ubrzo ćemo krenuti sa projektom Aqua parka ispod  Plavog cvijeta cijelu dionicu jednostavno Goražde ide i korača naprijed i to se ne može više zaustaviti. Nije lahko donijeti milion maraka iz Turske, ali evo sretni smo  sa dolaskom pomoćnika da ovo ide svojim tokom i da je projekat počeo.''

U Goražde sa inžinjerima iz Turske stigao je pomoćnik načelnika Mustafa Arac koji je kazao: ''Mi dolazimo ispred turske općine Kećioren kao prijateljske općine. Od predsjednika naše općine i našeg Načelnika donosimo selame i pozdrave za sve građane Goražda. Goražde  je za nas veoma važna općina, veoma važan grad i veoma važan partner. Kada god dođemo u Goražde vidimo nove investicije i grad koji se širi. I tom Goraždu želimo da damo jedan trag iz Kećiorena.Vaš gradonačelnik Muhamed Ramović i Načelnik naše  općine su pokrenuli već nekoliko projekata kao što  su Islamski kulturni centar pored Drine, Gungor park, Kajserija džamija, kulturni centri i uz sve to želimo da uradimo jedan Trg. Obzirom da je ovaj dio na kome se nalazimo centar grada, sa našim inžinjerima smo došli i u saradnji sa gradonačelnikom pokušat ćemo da napravimo  ovaj Trg da zaista bude jedinstven. Unutar ovog projekta Trga postojat će jedan park, postavit će se određene kamene površine i kao simbol Trga donijet ćemo sahat kulu iz Ankare i Goražde će dobiti novo ruho. Sa svim detaljima o projektu odlazimo u Tursku gdje ćemo da uradimo projekat i nadam se u najskorije vrijeme da ćemo da završimo ovaj projekat. Očekujemo da do kraja 2018. ovaj projekat bude završen.''

Share
 

Sjedište Gradske uprave

  • Ulica: Maršala Tita br. 2
  • 73000 Goražde 
  • Telefon: +387 38 221 002
  • Telefon: +387 38 241 450
  • Fax :+387 38 221 332
  • E-mail: grad@gorazde.ba
  • ID: 245025030009
  • PDV: 4245025030009